O nas

Witamy w restauracji „ba Adriatico”, gdzie już od progu zaczyna się kulinarna opowieść o specjałach kuchni śródziemnomorskiej i bałkańskiej. Serdecznie zapraszamy na wspólną wyprawę wokół przysmaków naszego regionu. Doświadczenie w Polsce zdobywamy od 2010 roku, dzieląc się wiedzą o tradycji kuchni chorwackiej i bośniackiej, które łączą w sobie wpływy z wielu regionów świata, a cechuje je zarazem prostota i różnorodność. W naszym menu oferujemy prawdziwą ucztę dla podniebienia o zapachu aromatycznych ziół i oliwy z oliwek, na którą składają się zarówno potrawy kuchni kontynentalnej, jak i nadmorskiej.
Specjalnie dla Państwa nasz szef kuchni Emir Đuzel wraz z kucharzami, którym przekazał swoją wiedzę, przygotowują potrawy przyrządzone według receptury jego dziadka, jednego z najsławniejszych mistrzów grillowania z Banja Luki w Bośni i Hercegowinie. Tajemnice niezwykłego smaku dań z grilla były przekazywane w rodzinie Đuzel z pokolenia na pokolenie, dzięki czemu dzisiaj w „ba Adriatico” możemy serwować prawdziwe delicje.
Zachęcamy także do spróbowania wybornych chorwackich win z karty, które wzbogacą smak serwowanych przez nas potraw. Oferujemy wina odpowiednie do ryb, owoców morza, makaronów, sałat czy grillowanych dań mięsnych. Obsługa „ba Adriatico” z chęcią pomoże w wyborze odpowiedniego gatunku.
Z radością podzielimy się także wiedzą na temat sztuki grillowania, dzięki czemu niepowtarzalny smak tradycyjnych potraw z Bośni i Hercegowiny i Chorwacji będzie dostępny dla wszystkich. Oferujemy specjalnie przyrządzone i przyprawione surowe mięso na wynos oraz możliwość zakupu chorwackich win, wierząc że wzbogacą one uczty, przygotowywane zarówno w domowym zaciszu, czy też w ogrodzie, jak również biesiady i spotkania ze specjalnej okazji.
Zapraszamy na kulinarną przygodę w oryginalnym wnętrzu i atmosferze, wśród smaków, dźwięków i zapachów naszego regionu. Mamy nadzieję, że w „ba Adriatico” poczują Państwo prawdziwy klimat wybrzeża adriatyckiego, dalmatyńskiego zaplecza oraz bośniackiego serca Bałkanów, licząc również na to, że będziecie wracać do nas z radością.